ТОП 5 рослин для озеленення офісу за легкістю догляду (Частина 1)

ТОП 5 рослин для озеленення офісу за легкістю догляду (Частина 1)

В нашому кліматі умови в приміщеннях часто далекі від ідеальних для рослин. Особливо, це стосується офісних, торгових та інших не житлових приміщень. Здавалося б, в таких інтер'єрах кімнатні рослини можна взагалі не використовувати в озелененні та замінити їх на пластикові. Однак останні будуть виконувати виключно декоративну роль, а іноді навіть погіршувати якість повітря шкідливими випарами, якщо зроблені з неякісного матеріалу. Тож, якщо ваше приміщення як мінімум гарно освітлене (не обов'язково природним світлом), в озелененні краще використовувати живі рослини. 

На щастя, є види, які відрізняються стійкістю до неідеальних офісних умов (недостатнього освітлення, низької вологості повітря та неякісного догляду). Нижче ми наведемо ТОП 5 рослин для офісів з нашого досвіду. 

Заміокулькас

Заміокулькас або доларове дерево

Заміокулькас або доларове дерево

Заміокулькас – це сучасна та стильна рослина, яка стала дуже популярною в останні роки. Її часто називають "доларовим деревом" через блискучі овальні листочки, що нагадують монети. Заміокулькас відрізняється невибагливістю та повільним ростом. Рослина добре переносить недостатнє освітлення і посуху, але водночас гарно реагує на регулярного поливу влітку та хороше освітлення. В таких умовах він регулярно квітує. З віком майже прямостояче листя заміокулькаса полягає, та формує розлогий кущ, який потребує підв'язування. Листя може досягати довжини до 1 м. Пересаджувати заміокулькас рекомендується раз на 2-3 роки.

Сансевієрія

Сансев'єра - одна з найпопулярніших рослин в озелененні

Сансев'єра - одна з найпопулярніших рослин в озелененні

Сансевієрія – це одна з найвитриваліших кімнатних рослин. Її жорсткі, мечоподібні листя можуть бути різноманітних кольорів і розмірів. Існує багато видів сансевієрії, які відрізняються формою і забарвленням листя. Довжина листя, а відповідно, висота рослини, залежить від виду. Ця рослина ідеально підходить для новачків, оскільки може вижити в різних умовах освітлення, від яскравого світла до тіні. Сансевієрія не потребує частого поливу і добре переносить сухе повітря. Пересаджувати її потрібно раз на кілька років. Найчастіше в озелененні використовують різні сорти та підвиди Сансер'єри трисмугової (С. тріфасціата) - Сансев'єра Лауренті, Сансев'єра суперба, Сансев'єра зейланіка тощо. Сорти з зеленим листям будуть більш стійкими до поганого освітлення, ніж кольорові види.

Аглаонема

Аглаонема Сільвер Бей - яскрава та витривала

Аглаонема Сільвер Бей - яскрава та витривала

Аглаонема – це красива рослина з великими, строкатими листками. Вона відрізняється різноманітністю сортів, які відрізняються забарвленням листя. Аглаонема невибаглива, але віддає перевагу теплому і вологому повітрю. Її потрібно захищати від прямих сонячних променів. Полив аглаонеми повинен бути регулярним, але помірним. Пересаджувати її рекомендується раз на 2-3 роки. Найкраще в офісних умовах себе почуватимуть види з зелено-сріблястим листям, наприклад, Аглаонема Сільвер Бей, Аглаонема Сільвер Квін тощо. Види з кольоровим листям більш вимогливі до догляду.

Епіпремнум (Сциндапсус)

Епіпремнум неон - сорт епіпремнуму золотистого з яскравим жовтим та салатно-жовтим листям

Епіпремнум неон - сорт епіпремнуму золотистого з яскравим жовтим та салатно-жовтим листям

Епіпремнум – це ліана з довгими, витонченими пагонами. Вона швидко росте і може досягати значних розмірів. Існує багато сортів епіпремнуму, які відрізняються забарвленням і формою листя. Ця рослина невибаглива і може рости в різних умовах освітлення. Епіпремнум не потребує частого поливу і добре переносить сухе повітря. Пересаджувати його потрібно раз на рік. Найпопулярніший та найвитриваліший з епіпремнумів - е. золотистий. Його часто використовують як для вертикального озеленення, так і для тумб-перегородок, полиць, столів тощо. Щоб сформувати гарну рослину, епіпремнум необхідно регулярно обрізати.

Шефлера

Молода рослина шефлери

Молода рослина шефлери

Шефлера віддає перевагу яскравому, розсіяному світлу, але може рости і в півтіні. Найкраще в умовах недостатнього освітленння  себе почувають сорти з зеленим листям. Оптимальна температура для неї – 18-22°C. Рослина не любить протягів і різких перепадів температури. Догляд за шефлерою нескладний. Її потрібно регулярно поливати, але не допускати перезволоження ґрунту. Пересаджувати шефлеру потрібно раз на 2-3 роки, навесні. В природі шефлера - велике дерево, однак в озелененні частіше використовують невеликі молоді рослини, які формують в процесі росту. Також в озелененні популярна шефлера на штамбі.